Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Google Pixel 6 ve 6 Pro yeni güncellemeyi almaya başladı

Google Pixel 6 ve 6 Pro nihayet Ocak güncellemesini alıyor. Ayrıca Google, Pixel ikilisi için sistem görüntülerini ve OTA dosyalarını da yayınladı. Ocak güncellemesi, Aralık güncellemesindeki tüm düzeltmeleri ve bu ay için bazı yenileri getiriyor.

Kasım ayından bu yana güncelleme yapıyorsanız, alınan güncelleme 215MB ve Aralık güncellemesi alıyorsanız sadece 40MB olacaktır.

Google’ın güncelleme için destek sayfasında uzun bir düzeltme listesi var. Önemli düzeltmeler arasında Çağrı Ekranı kullanımı ve acil arama yapmayla ilgili hata gidermeleri yer alıyor. Bazı koşullarda pilin bitmesiyle ilgili bir sorun da vardı. Ayrıca, kullanıcı deneyimini yumuşatması gereken genel UI düzeltmeleri de vardır ve Wi-Fi daha kararlı olmalıdır.

Son birkaç ay, Aralık güncellemesi bilmece sorunlarının ardından Pixel 6 kullanıcıları için eğlenceli değildi. Kendisinden önce gelen yazılım yapılarından gelen hataları gidermeyi amaçlıyordu, ancak sonunda küresel olarak kullanıcılara sinyal sorunlarına neden oldu. Hatta Google’ın hatalar nedeniyle Pixel’e özel birkaç özelliğini devre dışı bırakmasına neden oldu ve bazı kullanıcılar Aralık’a güncellenirken, diğerleri Google’ın gecikmiş bir Aralık güncellemesiyle her şeyi çözene kadar Kasım güncellemesinde kaldı.

Google’ın söz verdiği gibi, Pixel 6 ve 6 Pro güncellemeleri nihayet bugün 14 Ocak’ta yayınlanmaya başladı ve önümüzdeki hafta tüm Pixel 6 cihazlarında kullanıma sunulacak. Bu arada, Ocak güncellemesi 4 Ocak’ta eski Pixel kullanıcılarına sunulmaya başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir