Kategoriler
Mobil

Google Pixel 6a lansmanıyla ilgili detaylar netleşti

Google, Pixel serisi ile akıllı telefon kullanmak isteyenlere yeni seçenekler sundu. Son olarak Google Pixel 6 modelinin tanıtılması ve modellerin ilgi görmesi şirketin bu alandaki iddialarını çok daha güçlendirdi. Şimdi ise Pixel 6a ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Bütçe dostu modeller olarak bilinen Google Pixel a serisi için önümüzdeki günlerde resmi olarak tanıtım gerçekleştirilecek. Google tarafından resmi olarak açıklanmamış olsa da Pixel 6a serisinin ne zaman tanıtılacağı artık net. Gündeme gelen haberlere göre akıllı telefonlar için mayıs ayı içerisinde bir tanıtım yapılacak ve bu tanıtım ile birlikte daha uygun fiyatlı ve orta segmentin hedeflendiği Google Pixel 6a serisi piyasaya sürülecek.

Google Pixel 6a neler sunacak?

Bluejay kod adlı Pixel 6a, Pixel 6’nın daha düşük özelliklere sahip versiyonu olacak. Cihazın 6.2 inç OLED ekran, 8 GB’a kadar RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile gelmesi bekleniyor. Bununla birlikte gücünü Tensor işlemciden alacağını da ekleyelim.

Google Pixel 6a’nın 12.2 megapiksel ana kamera ve 12 megapiksel geniş açılı sensör içeren çift arka kamera ile donatılacağı bildiriliyor. Ön panelinde ise 8 megapiksellik bir selfie kamerası görev yapacak. Akıllı telefonun 400-450 dolar civarında bir fiyatla satışa sunulacağı da gelen haberler arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir