Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Google TV’ye Zoom ve Fitness özelliği geliyor

Platform ayrıca daha fazla ücretsiz TV kanalı ve potansiyel olarak Zoom desteği kazanabilir.

Google TV, oldukça yetenekli bir TV ve TV kutusu platformudur, ancak yine de bazı eklemelere ihtiyacı var. Görünüşe göre Google da aynı fikirde ve şirketin bu yıl içinde birkaç önemli ekleme yapabileceği ortaya çıktı. Google TV Ürün Yönetimi Direktörü Rob Caruso, Protocol’e, TV platformuyla akıllı ev ve fitness entegrasyonunu araştırdığını söyledi.

Google TV’de zaten akıllı ev kontrolleri var ancak Google yöneticisi Android’in akıllı ev kontrollerini son zamanlarda ele almasının TV platformu için bir plan olabileceğini söyledi. Android 12, akıllı ev cihazları için hızlı ayar döşemeleri uygular bu nedenle bu muhtemelen Google TV’nin benzer bir ince ayar göreceği anlamına gelir. Genel olarak daha sıkı akıllı ev entegrasyonu, kullanıcıların telefonlarını kullanmak yerine TV veya TV kutularına bir akıllı ev merkezi gibi davranmalarına olanak tanıyan platforma harika bir katkı olacaktır. Ancak Google’ın fitness için aklında ne var?

Caruso, “Fitness başka bir büyük keşif alanıdır” dedi. Protokol , Google’ın kendi hizmet ve cihazlarının (Google Fit ve Fitbit gibi) ve üçüncü taraf hizmetlerinin TV platformuyla entegre edilebileceğini ekliyor.

Google TV ileride başka neler sunabilir?
Caruso’nun ayrıca, Google TV’de daha fazla görüntülü iletişim sunmak istediğini ve mevcut Duo entegrasyonuna işaret ederken, gelecekte potansiyel bir seçenek olarak Zoom’dan da bahsettiği bildirildi. Zoom’u Google TV’ye yandan yükleyebilirsiniz, ancak uygulama TV’ler için optimize edilmemiştir ve gezinme için bir fare gerektirir.

Son olarak yönetici, Google’ın platformdaki ücretsiz canlı TV kanallarının sayısını artırmak için “aktif olarak” çalıştığını söyledi. Bu, Google TV’nin geçen yıl Pluto TV entegrasyonu kazanmasını takip ediyor.

Caruso, bu özelliklerden bazılarının önümüzdeki aylarda Google TV’ye geldiğini görebileceğimizi de sözlerine ekledi.

Peki siz 2022’de Google TV’den ne görmek istiyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir