Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Google’dan Büyük Hamle Kırmızı Alarmı Yaktı!

OpenAI tarafından uzun zamandır geliştirilen ChatGPT isimli yapay zeka sahip olduğu yapay zeka teknolojisi sayesinde bir çok kişinin beğenisini kazanmıştı ve gözler bu yapay zeka teknolojisine çevirilmişti. Bing arama motorlarına yerleştirilip uyumlu hale getirilen ChatGPT‘nin bir sonraki hamlede Word, Outlook, PowerPoint programlarına uyumlu hale getirilmeyi düşünülüyor. Google’nın yapay zeka teknolojisi konusundan OpenAI’ın gerisinde kaldığı ise bir gerçek.

GOOGLE’DEN BÜYÜK BİR HAMLE, BU UYGULAMALARA EKLENİLMESİ DÜŞÜNÜLÜYOR!

Google bir çok rakibinin gerisinde kalmasının ardından çıkan haberlere göre yapay zeka hakkında büyük bir adım atacağı söyleniyor. Şirket en popüler uygulamalarına yapay zeka teknolojisi entegre edilmesi için çalışanlarına kırmızı raporlu bir bildiri yolladığı söyleniyor. Mesaj içeriğinde ise önemli ve popüler olan tüm Google ürünlerine yapay zeka eklenmesi söz konusu öte yandan şirketin nasıl bir yol izleyeceği hakkında belirli bir detay bulunmuyor bunların yanı sıra teknoloji devi olan Google ChatGPT’ye rakip olmak için yapay zeka destekli olan Bard’ı öne sürdü. Şirketin YouTube içerik üreticilerine içinde yeni yapay zeka destekli özellikler getireceğide söyleniyor yeni getirilecek özellikler içerisinde ise videolardaki kıyafetleri sanal olarak değiştirmeyi sağlayacak yapay zeka destekli özellikler getireceğini duyurdu.

The Wall Street Journal adlı haber kanalının bir yazısında ise şirket,önceden yapay zeka teknolojisini Google Asistan’a AI eklemek istediği fakat yapay zekanın güvenlik kurallarına uyum sağlamaması öne sürülen yapay zeka entegre edilmesi isteğinin reddedilmesine yol açtı. Unutmamak gerekiyor ki teknoloji devi olan Google’ın bir çoğu hizmetinde yapay zeka teknolojisini kullanmaktadır bu nedenle birlikte şirket yapay zeka çalışmalarına başlar ise birçok rakibini geride bırakacağı düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir