Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Google’den Dev Hamle, Asistanları Bile Bard İçin Çalışmalara Dahil Olacak!

Google’un yapay zeka sohbet teknolojisi Bard, gelişimine devam ediyor ve Google, şirketin sanal asistan birimini Bard’a odaklanmak için yeniden yapılandırıyor. Bard, ChatGPT ve Bing gibi rakiplerine karşı hızlı bir ilerleme kaydediyor ve Google, rekabette geride kalmamak için Bard’a tüm imkanlarını aktarıyor.

Google Asistan, bir sanal dil işleme yazılımı olarak Pixel akıllı telefonlardan tüm Android telefonlara, Nest cihazlardan Android Auto platformuna, akıllı saatlerden akıllı TV’lere kadar birçok platformda kullanılabiliyor. Yeni liderlik değişiklikleri, Bard’ın da benzer şekilde bu ürünlere entegre edileceğini gösteriyor. Böylece Google, büyük bir ekosisteme sahip olmuş olacak.

Ancak, Google’ın aşması gereken daha çok yolu var gibi duruyor. Bunlardan en önemlisi, Bard’ın gelir modeli. Bing, reklam bağlantılarını test etmeye başladığını açıkladı. Ancak Bard, şimdilik sorguların cevaplarında herhangi bir bağlantıya atıf yapmadığı için bu model pek müsait değil. Bing ise, sorguyu cevaplarken kullandığı kaynakları gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir