"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Güç Kaynağı

(0 kayıt bulundu)

Power supply yani PSU, bilgisayarınız içerisinde bulunan dahili bileşenlere yeterli elektrik gücü sağlayan bilgisayarın temel ünitelerinden biridir.  Teknoloji geliştikçe bilgisayarımıza daha fazla parça takmak durumunda kalıyoruz ve bunların da enerji tüketimleri gittikçe yükseliyor. Eskiden standart bir bilgisayarda güç kaynağının çok fazla önemi olmazken artık günümüzde güç kaynağı özellikle seçilmesi gereken bir bileşen haline gelmiştir. Bilgisayarınızı oluşturan bileşenlerin ortalama güç tüketimlerini hesaplayarak ihtiyacınız olan güç kaynağı belirleyebilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken şey güç kaynaklarında yazan watt değerinin gerçek değerini yansıtıp yansıtmadığıdır. Bir başka dikkat edilmesi gereken nokta da soğutma tipi ve fan çapıdır. Güçlü bir power supply almak istiyorsanız soğutması da iyi olmak zorundadır.

İyi.net’te en iyi güç kaynağı ürünlerini bulabilir ve bunların içerisinden sisteminize rahat bir şekilde güç sağlayabilecek olan modelleri belirleyebilirsiniz.  Bazı öne çıkan güç kaynağı değerleri şunlardır; 500w psu, 600w psu, 800w psu, 1000w psu ve 1200w psu’dur. Bu güç kaynakları arasında herhangi biri işinizi görebilir ancak bu noktada bu değerlerin gerçek değerler olup olmaması çok dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Genel olarak kaliteli diye nitelendirilen markalar bu konuda gerçek değerleri verebilmektedir.

En iyi psu markalarından Highpower psu, Cooler Master psu, Thermaltake ve Xilence  marka güç kaynaklarını iyi.net’te bulabilir ve bu markaların güç ihtiyacınızı karşılayacak modellerini inceleyebilirsiniz. Güç kaynağı fiyatları arasında karşılaştırmalar yaparak almak istediğiniz modelin en iyi fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Birden fazla modelin fiyatlarını karşılaştırarak en ucuz güç kaynağını bulabilirsiniz.

İyi.net üzerinden satın aldığınız güç kaynağı hakkında yapacağınız kullanıcı incelemesi bu ürün ile ilgilenen ve bu ürün hakkında bilgi sahibi olmak isteyen birçok insana çok yararlı olacaktır.

SONUÇLARI FİLTRELE
    Görüntülenecek uygun kayıt bulunamadı…

MARKA
ÜRÜN FİYATI