"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

1 Dakikada 316 Tehdit Oluşturuluyor!

Sedat | 17 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

McAfee Labs Tehditler Raporu’nda siber tehditlerin arttığı ifade edilirken, 1 dakika içerisinde 316 yeni tehdidin piyasaya sürüldüğü belirtildi.

Intel Security siber güvenlik konusunda yaptığı çalışmalar ile son zamanlarda önemli veriler sunarken, 2016’nın Eylül ayına özel olarak yayınlanana son raporda da büyüyen siber tehdit hakkında önemli bilgiler paylaşıldı. McAfee Labs Tehditler Raporu adı ile yayınlanan raporda 2016’nın ilk altı ayının da değerlendirilmesi yapılırken, 1 dakika içerisinde yeni üretilen tehditlerin sayısının artarak 316’ya ulaştığı belirtildi.  

Tehditler Artıyor!

Raporda siber tehditlerin artmasının kullanıcıların günden güne daha iyi korunmasını zorunlu hale getirdiği ifade edilirken, özelikle fidye virüsü olarak adlandırılan zararlı yazılımlarının daha fazla tespit edilmeye başladığı ve bu virüs türlerinin farklı versiyonları ile piyasaya salındığı ifade edildi.

Zararlar Büyük Oluyor!

Hastaneleri hedef alan bir tür zararlı yazılımın yakından takip edilerek, detaylı bir şekilde araştırmanın yapıldığı McAfee Labs, raporunda bu çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Sadece hastanelere yönelik yapılan saldırıda 100 bin dolarlık bir zararın oluşturduğu ifade edilirken, benzer fidye virüsleri nedeniyle bugüne kadar 121 milyon dolarlık bir zarara da neden olunduğu belirtildi.

Sağlık Ve Üretim Sektörleri Riskli!

McAfee Labs Tehditler Raporu’nda en çok tehlike altında olan sektörler de açıklanırken, üretim ve sağlık sektörünün güvenlik açısından çok zayıf olduğu ve bu nedenle de hedef olarak seçildiği ifade edildi.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi