"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

2017 Yılında 300 Bin Kişiye "Ücretsiz" İnternet Geliyor!

Sedat | 1 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yoksul ve yardıma ihtiyacı olan ailelere Aralık ayı sonu itibariyle ücretsiz internet erişimi sağlayacak. İşte detaylar...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öncülüğünde, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) ortaklığı şeklinde yapılan çalışma bir yıl önce "ücretsiz internet" olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak Sosyal ve Dayanışma Teşvik Fonunun almış olduğu bir karar itibariyle 11 Şubat 2016 kararı ile hayatımızdaki yerini alacak.

Geçim sorunu yaşayan ailelerin baz alındığı ücretsiz internet, ailelerin teknolojiden rahatlıkla faydalanmasını sağlayacak. Böylelikle günümüzde tüm kesimden insanlar teknolojiye eşit seviyede ulaşma imkanı sunulacak.

Başka bir gayede, yoksul aile çocukların kötü yollara başvurmamaları ve karanlık merdiven altlarında bulunmamaları adına gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 200-300 yoksul aile için gelmesi beklenen ücretsiz internet, yardım programı dahilinde 40 milyon liralık kaynak ayrıldı. Ücretsiz internetin çeşitli kötü yönlere çekilmemesi için "aile koruma" şifreli ve kotalı şekşlde geliyor. 

Peki 300 Bin Kişi Nasıl Ve Kim Tarafından Belirlenecek?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) belirlenecek yoksul ailelere ücretsiz internet erişimi sağlanacak. Bu destekten faydalalanmak için SYDV, ailelerin aylık gelirlerini göz önünde bulunduracak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi