"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

2017 yılının Canavar Telefonlarında Kullanılacak Snapdragon 835 Tanıtıldı!

Sedat | 17 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Qualcomm, yeni hızlı şarj teknolojisinde göz dolduracak mobildeki en güçlü yeni işlemcisi Snapdragon 835 resmen tanıttı.

Akıllı telefon sektöründe en büyük işlemci üreticisi ünvanını layığıyla taşıyan Snapdragon serisi işlemci üreticisi Qualcomm, gelecek yıl sunulacak yılın amiral gemilerinde yer alması beklenen Snapdragon 800 ailesine ait en yeni ve en güçlü işlemcisi Snapdragon 835'i duyurdu.

Peki Snapdragon 820 Arasında Nasıl Bir Fark Var?

Galaxy serisine ait modellerin bazlarında, LG G5 ve HTC 10 gibi üst seviye telefonlarda kullanılan Snapdragon 820 işlemcisinden sonra önümüzdeki sene tanıtılacak amiral gemisi modellerinde kullanılması planlanan Snapdragon 835, Snapdragon 820'ye kıyasla \%40 daha az batarya tüketiyor, \%30 daha çok bileşeni barındırıyor ve \%27 daha performanslı çalışıyor.

Aynı zamanda Snapdragon 835 işlemcisinde en yeni hızlı şarj özelliği Quick Charge 4.0 kullanılmakta. Qualcomm'un bugün paylaşmış olduğumuz haberdeki Quick Charge 4.0 özelliğiyle birlikte akıllı telefonlar çok daha hızlı bir şekilde şarj oluyor öyle ki Qualcomm'un iddialarına göre 5 dakika şarjla 5 saate varan kullanım süresi elde edilebilecek.

Snapdragon 835'de Samsung Vuruşu!

Exynos serisiyle kendi işlemcilerini de üreten Samsung, daha önce Apple'ın A serisi işlemcilerinin de üretimine katkıda bulunmuştu. Fakat Apple bu konuda karar değişikliği yaparak topu TSMC'ye atmıştı. Şimdi ise Samsung işlemci üretimi alanında Qualcomm için de işlemci üretecek. Samsung tarafından açıklanan bilgilere göre Snapdragon 835 işlemcisi 10 nanometre FinFET teknolojisiyle üretilerek oldukça güçlü ve güvenilir bir işlemci üretimi sağlamış. 

2017 yılı içerisinde  Mobil Dünya Kongresi'nde duyurulacak ürünlerle karşılaşmaya başlayacağımız Snapdragon 835'in Galaxy S8, LG G6, HTC 11 ve Xiaomi Mi6 gibi beklediğimiz amiral gemilerinde kullanılacağı şimdiden söylenenebilir tabii bu konuda henüz resmi bir açıklama yok.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi