"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

2.5 Milyon Samsung Galaxy Note 7 Değiştirilecek!

Sedat | 3 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung Galaxy Note 7 modeli piyasaya yeni çıkmasına rağmen Samsung tarafından geri toplanmaya başladı.

Samsung Galaxy Note 7  modeli ile ilgili gelen son bilgilerde telefonların bataryasında sorunlar yaşandığı ve bu nedenle de Samsung tarafından onarımların yapılması için toplanmaya başlandığı ifade edildi. Yapılan bu açıklamalar Türkiye’deki Samsung Galaxy Note 7  kullanıcılarını da kapsarken, kullanıcılar iade konusunda farklı seçeneklere de sahip.

Ücret İade Alınabilecek

Samsung tarafından yapılan resmi açıklamalarda kullanıcıların istediği takdirde ücret iadesi de alabileceği açıklandı. Bu bakımdan cihazlarda yaşanan sorun nedeniyle hiçbir kişi mağdur edilmeyecek. Yeni bir Samsung Galaxy Note 7  isteyen kişiler ise 3-4 haftalık bir bekleme süresinin ardından yeni telefonunu alabilecek. Üstelik Samsung Galaxy Note 7 yerine Galaxy S7 serisine geçiş yapmak isteyen kişiler aradaki fark ücretini de yine alabilecek. Bu bakımdan Samsung, yaşanan sorun nedeniyle kullanıcılara her türlü imkanı ve seçeneği sunmuş durumda. Bugüne kadar sadece 34 şikayetin geldiği ifade edilse de Samsung tam 2.5 milyon cihazı geri toplayarak inceleme yapacak ve sorunsuz modelleri teslim edecek.

Türkiye’deki kullanıcılar için de Samsung Türkiye tarafından resmi açıklama yapılırken, açıklamada kullanıcıların satış noktalarına müracaat etmesi gerektiği ifade edildi.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi