"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

339 Milyon Kullanıcıya Sahip AdultFriendFinder'a Saldırı!

Sedat | 14 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Yetişkinler için partner bulma sitesi olan AdultFriendFinder 'a siber saldırısı düzenlendi. Büyük skandal da 339 milyon hesaba erişim sağlanarak bilgiler çalındı.

Dünya'nın en büyük eş bulma platformları arasında ilk sıralarda olan AdultFriendFinder'da bir skandal yaşandı. Üyelik sistemi ile çalışan kendi içerisinde sosyal medya olan AdultFriendFinder'da, kullanıcılar arkadaş bulabiliyor ve arkadaşlarının bazı yetişkin içerikli fotoğraflarına ulaşmak için bir ödeme yapması gerekiyor. Bu tarz sitelerin hack olayları ile karşılaşmasının ne gibi etkilere yol açacağını geçtiğimiz aylarda hacklenen Ashley Madison sitesi ile görmüştük.  

Firmaya ait olan AdultFriendFinder’dan 339 milyon, cams.com’dan 62 milyon ve Penthouse’dan da 7 milyon kullanıcının bilgileri ele geçirildi. Yaklaşık 20 yıllık bir veriden bahsedilen bu siber saldırıda oldukça önemli bilgilere erişildiği söyleniyor.Bu bilgiler arasında kullanıcı bilgileri, internet adresleri ve kredi kartına ait tüm geçmiş yer alıyor. Haber, ZDNet’in bazı hesapların gerçekliğini teyit etti.

Konuyla ilgili şirket net bir açıklama yapmamakla beraber yaşanan skandalı tam olarak doğrulamıyor. Zira şirket, güvenlik açıkları konusunda kendilerine bazı ihbarların ulaştığını ve tespit edilen bu açıkların kapatıldığını belirtse de 400 milyon fazla kullanıcının bilgilerinin çalınması konusunda sessiz kalması es geçilmeyecek bir durum. Türkiye'den ziyade ABD'de bir hayli popüler olan partner bulma platformu sitesinde, şantaj gibi olayların gelişmesi bekleniyor. 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi