"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

400 Çalışan Microsoft’tan Ayrılacak

Sedat | 18 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Zor günler geçiren Microsoft, 400 çalışanın işine daha son verecek.

Microsoft tarafından yeni bir kararın alındığı gündeme gelirken, bu karar ile birlikte 400 kişinin daha işsiz kalacak olması tepki çekti. Bugüne kadar arka arkaya yaptığı işten çıkarmalar ile birlikte küçülmeye giden Microsoft, yapacağı yeni işten çıkarma ile birlikte toplamda 3 bin kişinin işine son vermiş olacak.

Ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan Microsoft, masrafları düşürmek adına işten çıkarma yoluna giderken, 3 bin kişinin işten çıkarılması ile birlikte maliyetlerde de ciddi bir iyileştirme yapılmış olacak.

Skype Ofisi Kapanıyor!

Microsoft tarafından alınan yeni karar ile birlikte Londra’da açılan ve Skype için hizmet veren ofisin kapatılacağı öğrenilirken, bu kapatma sonrasında bu birimde çalışan herkes işsiz kalmış olacak. Daha önce de Windows Phone ile başarıya ulaşamayınca bu bölümde küçülmeye giderek çekirdek bir ekip ile yola devam etme kararı alan Microsoft, bu bölümde çalışan kişilerin büyük bir bölümünü işten çıkarmak durumunda kalmıştı.

Skype ofisinde bugüne kadar Skype için çeşitli geliştirmeler yapılırken, bu bölümün kapatılması ile birlikte Skype için yapılacak çalışmalar diğer birimlere aktarılacak.  Bu gelişmeler sonrasında gündemde Skype ile ilgili çeşitli iddialar yer alsa da Skype için şu anda alınan bir karar bulunmuyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi