"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

4.5G Türkiye’de Beğenildi

Sedat | 14 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Turkcell tarafından Türkiye'de müşterilerin daha iyi bir internet hizmeti alabilmesi adına yatırımlar sürdürülüyor.

Marka tarafından yapılan sonra açıklamalarda 4.5G şebekesine yatırımların yapıldığı ve artık upload kapasitesinin üç katına çıkarıldığı belirtildi. Bu sayede Turkcell aboneleri çok daha iyi bir internete sahip olabilecek.

90 Günde 15.1 Milyon Abone!

1 Nisan itibariyle Türkiye'de kullanılmaya başlanan yeni internet hizmetinde en önemli markalardan birisi halin gelen Turkcell ile kişilerin yeni internet hızını denediği görülürken ilk üç ayı ile ilgili raporlar paylaşıldı. Üç ay içerisinde Turkcell'in veri trafiğinin yüzde 32 arttığı da belirtildi. Bu durum özellikle 90 günlük süre içerisinde 15.1 milyon abonenin yeni internet hızına geçmesi ile gerçekleştirildi. Kişilerin yeni internet bağlantısına ilgi gösterdiği görülürken sadece 90 günlük süre içerisinde 15 milyonun geçiş yapması Turkcell'in de önemli bir başarısı olarak ortaya çıktı.

Geçiş yapan kişilerin beş milyona yakını aktif bir şekilde şu anda yeni internet bağlantısını kullanıyor. Diğer kişilerin büyük bir bölümünün uygun telefona sahip olmaması nedeniyle şu anda internet bağlantısından yararlanamadığı görülürken Turkcell'in sunduğu hizmetler pek çok servisin de ön plana çıkmasını sağladı.

Turkcell tarafından müşterilere sunulan BiP, Fizy, Turkcell TV+, Hesabım, Akıllı Depo ve Goller Cepte gibi pek çok Özel servisi kullanım oranları da yeni internet bağlantısı ile birlikte artış gösterdi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi