"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

4,5G’de Toplam Sayı 40 Milyon Oldu

Sedat | 29 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

4.5G ile ilgili açıklamalar yapan MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi, kullanıcı sayısının 40 milyona ulaştığını söyledi.

Türkiye’de 1 Nisan tarihi itibari ile 4.5G için rakamlar giderek artıyor. Konuyla ilgili resmi açıklama MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi tarafından yapılırken, Ekşi yaptığı açıklamada 4.5G abone sayısının 40 milyonu aştığını söyledi. Bu noktada dikkat çeken önemli bir detay ise aktif kullanıcı sayısı oldu.

Yeni teknolojiden yararlanan 40 milyon kişi olsa da aktif kullanıcı sayısı 15 milyonda kaldı. Bu bakımdan kişilerin geçiş için gerekli işlemleri yaptığı fakat yeni teknolojiyi aktif bir şekilde kullanmadığı da görüldü.

Yüzde 50 4.5G Dedi!

Türkiye’de 74 milyon cep telefonu abonesi bulunduğu ifade edilirken, bu kişilerin 40 milyonunun 4.5G geçişi yapması bu konuda önemli bir başarı olarak da görüldü.Türkiye’deki penetrasyon oranı hakkında da açıklama yapan Ekşi, yüzde 93.7 gibi yüksek bir oranın bulunduğunu söyleyerek bu rakamların gelecek yıllarda daha da artacağını belirtti.

Penetrasyon Artmıyor!

Son dönemlerde yaşanan önemli gelişmelere rağmen penetrasyonunun artmamasının önemli olduğunu söyleyen Ekşi, benzer bir durumun Yunanistan’da yaşandığı ve Yunanistan’da oranların yüzde 164’lere kadar çıktığını belirtti.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi