"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

57 Milyon Uber Kullanıcısının Bilgiler Çalındı!

Sedat | 1 Aralık 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Uber, 2016 yılında yaşadığı siber saldırı sonucunda 57 milyon kullanıcının bilgilerinin çalındığını açıkladı...

Uber geçen sene yaşadığı siber saldırı sonucunda 57 milyon kullanıcısının bilgilerinin çalındığını itiraf etti. Uber'dan yapılan açıklamada, geçen sene ekim ayında gerçekleşen siber saldırı soncunda şirketin  dünya genelinde 57 milyon kullanıcının e-posta adresleri, isimleri, telefon numaralarının çalındığı belirtildi.

, ABD'den 600 bin kişinin isim ve ehliyet bilgilerinin ele geçirildiği aktarıldı. Kullanıcıların ve sürücülerin kredi kartı numaraları, banka bilgileri, seyahat güzergahları, doğum tarihleri ve sosyal güvenlik numaralarının saldırıdan etkilenmediği bilgisine de özellikle yer verilen açıklamada, saldırının ardından Uber'in gerekli güvenlik önlemlerini artırdığı kaydedildi.

Uber CEO'su Dara Khosrowshahi, Bunların hiçbiri olmamalıydı. Olanlar için bahane üretmeyeceğim. Geçmişi silemem ama her Uber çalışanı adına hatalarımızdan ders çıkaracağımızın sözünü verebilirim. ifadelerini kullandı. ABD basınında yer alan haberlere göre siber saldırının duyulmaması ve çalınan bilgilerin silinmesi için Uber'in siber saldırıyı gerçekleştiren iki kişiye toplam 100 bin dolar ödeme yaptığı iddia edildi.
 

 

Siz Uber'den memnun musunuz?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi