"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

69 Euro’ya Lenovo P2

Sedat | 3 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Lenovo tarafından K6 serisi tanıtılırken, yeni bir versiyon daha sunuldu: Lenovo P2

IFA 2016 etkinliğinde yer alan ve pek çok farlı cihazı tanıtması ile fuarın gözde markalarından birisi olan Lenovo, yeni bir modelin daha tanıtımını yaptı.

Lenovo P2 adı verilen yeni model ile birlikte yeni bir seçenek daha yaratmayı başaran Lenovo, oldukça iyi özelliklerin yer aldığı orta segment bir telefonu duyurdu. Yapılan tanıtımlarda telefonun teknik özellileri ile ilgili detaylı bilgiler verilirken, 5.5 inçlik bir Full HD AMOLED ekranın kullanıldığı öğrenildi. Cihazda işlemci olarak Qualcomm tercih edilirken SnapDragon 625 modelinin kullanıldığı belirtildi.

3 GB ya da 4 GB RAM seçenekleri ile gelecek telefonda, 3 GB versiyon 32 GB depolama alanı, 4 GB RAM versiyonunda ise 64 GB depolama alanı kullanılacak.

Kamerada Sony Desteği

Lenovo P2’de yer alan kameralarda Sony donanımları kullanılırken, arka bölümde 13 MP’lik bir kameranın kullanıldığı görüldü. Çift LED flaş gibi özellikleri bulunan kamera başarılı çekimler yaparken, ön tarafta 5 MP’lik bir kamera yeterli görüldü. Aynı zamanda parmak izi okuyucusu da yine ön bölümde konumlandırışmış durumda.

Cihazda yer alan diğer bir özellik ise 5100mAh. Bu da uzun süreli kullanım isteyen kişiler için oldukça ideal. Aynı zamanda bu batarya sayesinde powerbank kullanıma da gereksiz.Cihazın Eylül ve Ekim ayları arasında piyasa sunulması bekleniyor. Tahmini etiketi fiyatları ise 249 ve 299 Euro.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi