"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

ABD Askeri Cephede Pokemon Oynuyor!

Sedat | 13 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerin en çok oynanan oyunları arasında yer alan Pokemon GO, Amerika askerleri arasında da yaygınlaşırken cephedeki askerlerin oyun oynaması yeni bir tartışma baş

Dünyayı hızla saran ve milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başlanan Pokemon Go çılgınlığı askerlere de sıçradı. Cephede görev yapan askerlerin görev sırasında dahi dolaştıkları bölgelerde Pokemon avlamaya başlaması ciddi güvenlik endişesi yaratırken IŞİD'e karşı savaşan ABD ordusundaki askerlerin böyle bir sorumsuzluk yapması pek çok tartışmayı da ülkede gündeme getirdi.

Amerika Birleşik Devletleri tarafından yürütülen askeri operasyonlarda Musul cephesinde yer alan askerler IŞİD'e karşı önemli bir mücadele verirken askerlerin tüm bu tehlikeli ortama karşın oyun oynaması ve bunu görev sırasında yapması önemli kararların alınmasına da neden olacak gibi duruyor.

Güvenlik Zafiyeti Olabilir

Konu ile ilgili gündeme gelen bilgilerde aynı zamanda güvenlik açısından da oldukça tehlikeli bir durumun yaratıldığı belirtilirken oyun üzerinden elde edilecek verilerin başkaları tarafından kullanılabileceği ve bu nedenle askerlerin bilgilerinin güvenli olmayacağı belirtildi. Önümüzdeki günlerde askerlerin oyun oynamasının yasaklanması beklenirken bu durumun kötü bir olaya sebebiyet vermeden önlenmesi amaçlanıyor.

Bağımlılık Yaratıyor!

Kişilerin gün boyu oynayabileceği oyun farklı alanlarda Pokemon avlanmasını sağlarken özellikle çizgi filmi izleyen milyonlarca kişi yeni oyun ile birlikte tekrar bu heyecanı yaşamaya başladı. Büyük, küçük herkesin oynadığı oyun, mobil cihazlar aracılığıyla kolay bir şekilde oynanabilirken aynı zamanda bitmeyen heyecanı ile kullanıcıları oyuna bağımlı hale getiriyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi