"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

ABD Başkanı Donald Trump'ın İnternet Sitesi Hacklendi, İşte O Komik Paylaşımlar!

Sedat | 10 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Açık bulmak için fırsat kollayn Hacker'lar, ABD'nin yeni başkanı Donald Trump'ın sitesindeki açığı bularak siteyi ele geçirdi.

Bildiğiniz üzere ABD'nin 45. başkanı Donald Trump seçildi. Bazı kesimler tarafından bu durum güzel karşılansada bazı kesimlerin hoşnut olmadığı bir sonuç olduğunu söyleyebiliriz. Kolay bir yolla istedikleri herşeyi sayfanın üst kısmında yazarak belirten Hacker'lar Twitter'ın yıkılmasına sebep oldu. Ziyaretçiler oldukça komik anlar yaşadı.

Dünya genelinde büyük ses getiren ABD başkanlık seçimi, Dünya'nı kaderini belirleyecek türden bir seçim olarak görüldü. Trump'ın başka seçilmesi binlerce soruyu beraberinde getirdi. Heyecanlı geçen seçim sürecinin sonrasında gündemdeki yerini de böylelikle almış oldu. Bazı kişiler tarafından ciddiye alınmayan bu seçim, bir grup Hacker tarafından espiris konusu oldu.

Trump'ın sitesini Hackleyen Hacker'lar, URL kısmı ile oynayarak diledikleri gibi mesaj yazma imkanı sağladı. Bu hackerlardan biri sizde olabilirdiniz. Nasıl mı? Örneğin; "donaldjtrump.com/press-releases/archive/donald&trump&accepts&defeat" yazan biri sayfaya "donald trump accepts defeat" yazdırıyordu, Türkçesi; "donald trump yenilgiyi kabul ediyor".

Cumhuriyetçi sitenin güvenlik açığı Trump'ın adamları tarafından hızlı bir şekilde düzeltilerek eski haline getirildi. ancak aşağıdaki palaşımları hafızzlardan silmek kolay olmasa gerek...

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi