"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Adil Kullanım Kotası İnternetin Kullanılmamasına Rağmen Doluyor İddiası!

Sedat | 1 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Tüm Ülke genelinde faklı internet servislerini kullanan kullanıcılar, Ekim ayına ait Adil Kullanım Kotası'nın internet kullanılmaması durumunda dahi dolduğu iddia edildi.

Ekşi Sözlük ve sosyal medyada son birkaç gündür karşılaştığımız, Ekim ayına dair Adil Kullanım Kotası'nın enteresan bir şekilde dolduğu iddia ediliyor. Uzun zamanlardan bu yana internet kullanıcısı olan kişilere gelen SMS'ler geldiği belirtildi. Bunun üzerine kullanıcılar, müşteri hizmetlerini arayarak internet durumu hakkında bilgi edindi. Müşteri hizmetleri sadece "kotanız dolmuş görünüyor" cevabını aldıklarını belirttiler."Kusura baklava" isimli Ekşi Sözlük kullanıcısı, geçtiğimiz ay konuyla ilgili Superonline’dan şöyle bir bilgilendirme mesajı almış:

Bir sözlük kullanıcı, birkaç aydır herhangi bir internet harcaması yapmadığı halde ayının dolmasına 2 hafta kala Adil Kullanım Kotası'nın olduğu ile ilgili mesaj almış. Başka bir sözlük kullanıcısı 40 GB'lık bölümünü 19 günde harcadığı ifade ederek, bir sonraki günde 10 GB'lık bir tüketim daha yaptığına dair mesaj aldığını söylüyor. Ancak böyle bir tüketimin gerçekleştirilmediği iddialar arasında. 

Bazı tahminler Win10 Update kotasının dolduğu işaret etsede, aylık kotası 100 GB olan bir kullanıcıcın aynı mesajı alıyor olması akıllarda soru işareti olmaya yetti. Bu konuya ilişkin internet sağlayıcıları tarafından herhangi bir açıklanma yapılmadı. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz...

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi