"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Airbnb 850 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Sedat | 9 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Airbnb aldığı yeni yatırım ile birlikte 30 milyar dolar değerlenmeye ulaştığını açıkladı.

Turizm sektörünün en tartışma yaratan şirketlerinden bir tanesi Airbnb olurken marka aldığı yatırımlar ile birlikte güçlenmeye devam ettiriyor. Son olarak 850 milyon dolarlık bir yatırımın alındığı belirtilirken 850 milyon dolar yatırımı ile birlikte 30 milyar dolar değerlenmeye ulaşan marka böylece sektördeki en önemli güçlerden birisi haline gelmiş durumda.

Konaklama Sektörünün Korkulu Rüyası!  

Airbnb konaklama platformu olarak hizmet verirken özellikle konaklama hizmeti veren pek çok otel ve firmanın ciddi bir dezavantaj yaşamasına neden oluyor. Bu bakımdan uygulamanın kullanıma sunulması ile birlikte ciddi tartışmalar yaşanırken tüm bu tartışmalara rağmen Airbnb herhangi bir gerileme yaşamış değil. Üstelik geçtiğimiz aylar içerisinde yapılan yeni yatırımlar ile birlikte gücünü daha da arttıran Airbnb, 2016’nın ilk 8 ayı sonrasında bir yatırım daha aldı. Bu yatırım beklenmediği için piyasalarda sürpriz bir şekilde yorumlanırken 850 milyon dolar gibi yüksek bir yatırımın yapılması da oldukça ilginç bir gelişme olarak değerlendirildi.

Uber’in Turizm Versiyonu

Piyasaya 2008 yılında giriş yapan ve 2008 yılı ile birlikte 8 yıldan beri sektörde hizmet veren Airbnb, pek çok markanın ve işletmenin de sektördeki büyümesine önemli bir engel. Bu bakımdan taksicilik sektöründe Uber sektöre ciddi bir darbe vururken turizm sektöründe de aynı şekilde Airbnb benzer bir etki yapıyor. Buna rağmen yapılan yatırımlar ile birlikte gücünü arttıran Airbnb ciddi bir tehdit olarak da piyasadaki varlığını sürdürüyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi