"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Airbnb’den Şeffaflık Raporu

Sedat | 5 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Airbnb tarafından paylaşılan son raporlarda 2016’nın ilk yarısı için şeffaflık bilgisi verildi.

Airbnb, 2016’nın ilk yarısı ile ilgili beklenen raporu paylaşırken, raporda şeffaflık ile ilgili önemli veriler paylaşıldı. Rapor 1 Ocak 2016 ile 30 Haziran 2016 tarihlerini kapsarken, bu tarihler arasında yapılan işlemler detaylı olarak raporda aktarıldı. 2008 yılında kurulan ve bu tarih sonrasında büyük bir talep alan Airbnb, 100 milyondan fazla ziyaretçiye sahip durumda. Gelişmiş şubesi ile birlikte dünya genelinde pek çok farklı noktada hizmet verme imkanı bulunan Airbnb, şu anda 191 farklı ülkede hizmet veriyor. Bu bakımdan Airbnb için veriler oldukça önemli ve aynı zamanda Airbnb verileri hükümetler için de işleri kolaylaştırıyor.

Zirvede Fransa Var!

Airbnb’den bilgi talep eden ülkeler sıralamasında birinci Fransa. Fransa en çok bilgi talebinde bulunurken, Türkiye’nin sıralamaya girmediği de dikkat çekti. Öyle ki Türkiye Airbnb’den herhangi bir bilgi talebinde bulunmamış. Fransa’yı takip eden ülkeler ise ABD, Almanya, İngiltere, İspanya ve İtalya.

Konaklama konusunda en çok tercih edilen yerlerden birisi olan Airbnb, konaklama konusunda hükümetler ile işbirliğine giderek suçlu kişilerin Airbnb’de yakalanmasını sağlıyor. Bu bakımdan Airbnb için pek çok tartışma yapılmış olsa da 2016’da da benzer bir durum yaşanmış durumda. 2016’nın ilk yarısında toplamda 188 bilgi talebi alınırken, bunların 82 tanesine cevap verilmiş durumda.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi