"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Akıllı Ceketlerle Şarj Dönemi Başlıyor

Sedat | 1 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Akıllı telefonlarda yaşanılan sorunlara özel bir akıllı ceket geliştirildi.

Mobil alanda her ne kadar donanımlar yükseltilse de telefonlarda yaşanılan sorunlara yönelik kapsamlı bir çözüm getirilmiş değil. Bu konuda son olarak geliştirilen özel bir yöntem ise telefonun şarj edilmesini sağlayan akıllı ceket oldu.

Akıllı teknolojiler ile birlikte kıyafetler de akıllanırken, akıllı ceket ile artık kullanıcıların telefonlarını şarj edebileceği belirtildi. Özel bir şekilde tasarlanan akıllı ceket projesi için geçtiğiniz aylarda internet üzerinden bağış toplanmaya başlamıştı. Yeni teknolojye ilginin yüksek olduğu görülürken, yapılan bağışlar ile birlikte projenin hayata geçmesi de sağlandı.

Kullanıma Başlanacak

Önümüzdeki günlerde akıllı ceketlerin kullanılacağı belirtildi. 10 milyon dolar gibi oldukça yüksek bir bağış almayı başaran proje ile birlikte giyilebilir teknoloji konusunda da önemli gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Baubax isimli şirket tarafından geliştirilen bu yenilik ile birlikte artık giyilebilir ceketler ile birlikte kişiler telefonlarını ceplerinde taşırken aynı zamanda şarj etme imkanı da elde edilecek. Ceketin içinde bulunan güç kaynağı üzerinden sağlanacak enerji ile birlikte cepte herhangi bir kablo bağlantısına gerek kalmadan telefonların şarj edilmesi mümkün olacak.

Wireless üzerinden şarj yapan akıllı ceket böylece hem kullanım açısından büyük bir kolaylık sağlayacak hem de telefonlardaki şarj sorununu ortadan kaldırılacak. Akıllı cekette yer alan bataryanın tek bir akıllı telefonu yüzde yüz şarj edebilecek kapasitede bulunduğu belirtilirken böylece gün içerisinde herhangi bir sorun yaşamadan kolay bir şekilde telefon şarj edilerek kullanılabilecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi