"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Akıllı Saat Üreticilerinden Sürpriz Karar Geldi!

Sedat | 18 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Akıllı saat sektörüne pek çok marka iddialı bir giriş yapmış olsa da sektörde Apple dışında hiçbir marka istediğini alamadı.

Akıllı saat sektörü kısa süre içerisinde iyi bir gelişme yaşamış olsa da son dönemlerde üreticiler elde edilen sonuçlardan memnun değil. Konuyla ilgili gündeme gelen son bilgilerde markaların akıllı saat sektöründen çıkmaya hazırlandığı ifade edilirken, ekonomik nedenlerle pek çok cihazın üretimi artık yapılmayacak.

Satışlar Düşük Kaldı!

Piyasaya giriş yapan markalar adına satış rakamları oldukça düşük kalırken, daha fazla zarar edilmemesi ve bu alana ayrılan yatırım ve güçlerin farklı alanlara kaydırılması adına böyle bir kararın alınacağı öğrenildi.

Samsung ve Apple tarafından yapılan yeni tanıtımlar ile birlikte akıllı saat sektörü hareketlenmiş olsa da bu konuda diğer markalar için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Bu bakımdan pastadaki oldukça büyük bir pay Samsung ve Apple’ın ellerinde. Bu nedenle de sektördeki diğer markalar için ciddi zorlu bir süreç yaşanıyor. LG, Huawei ve Motorola gibi çok önemli üreticilerin artık akıllı saat sektöründe üretim yapmayacağı çok önemli kaynaklar tarafından belirtilirken, sektördeki Samsung ve Apple dahi düşük rakamlara rağmen piyasaya yer alabiliyor.

Öyle ki yapılan son açıklamalarda Apple Watch modellerinde yüzde 55’lere varan bir gerilemenin olduğu ifade edildi. Bu bakımdan Apple için bile akıllı saat sektörü zorlu bir süreç. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi