"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Akıllı Telefonlarda En Fazla 5 Uygulama Kullanılıyor

Sedat | 10 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Mobil kullanıcılarının telefon kullanım alışkanlıkları üzerinden yapılan araştırmalarda kullanıcıların beş ya da altı uygulamayı kullandığı belirlendi.

Android ve iOS işletim sistemine yönelik açılan uygulama mağazalarından milyonlarca uygulama olmasına karşın kullanıcıların 5-6 uygulama ile yetindiği ortaya çıktı. Mobil kullanıma yönelik yapılan araştırmalar ile birlikte ortaya çıkan bu durum aslında kullanıcıların uygulamalara çok fazla ilgi göstermediği ve sadece ihtiyacı olan uygulamaları kullanmayı tercih ettiği ortaya çıkarıldı.

Yapılan araştırmalarda aynı zamanda kullanıcıların yeni uygulamaların büyük bir bölümünü direkt ilk kullanım sonrasında sildiği de belirlenirken bu bakımdan yeni uygulamaların kullanıcıları tatmin etme düzeyinin de oldukça düşük olduğu belirlendi. Yapılan indirme işlemleri sonrasında kullanıcıların en fazla altı uygulamayı telefonunda tuttuğu görüntülenirken dünya genelinde elde edilen tüm bilgiler mobil kullanım hakkında önemli bilgileri de son durakta

Üstelik yapılan araştırmalarda telefonda kullanılan 5-6 uygulamanın piyasadaki en popüler uygulamalar olduğu belirlenirken bu uygulamaların dışında hiçbir uygulamanın telefonlarda kullanılmaması da dikkatlerden kaçmadı. Telefonlarda en çok kullanılan uygulamalar arasında Facebook ve WhatsApp yer ALIRKEN Bu iki uygulamanın dışında çeşitli fotoğraf uygulamaları ve diğer sosyal medya uygulamaları yer aldı.

Kullanıcıların uygulama marketleri çoğu zaman kullanmadığı ve yeni uygulamaları pek ilgiyle karşılamadığı da görülürken bu konuda oldukça ilginç sonuçlara ulaşılmış durumda. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi