"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Alibaba Gelilerini Arttırıyor

Sedat | 14 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerin en önemli ticaret sitelerinden birisi olan Alibaba ticaret sitesi dışındaki alanlarda yatırımlarını yaparak gelirlerini arttırmaya çalışıyor.

Dünya genelinde en çok tercih edilen internet sitelerinden birisi olan Alibaba güvenli bir şekilde ticaret yapılmasını sağlıyor. Alibaba tarafından yapılan yatırımlar sadece e-ticaret sektörüne yönelik olmazken bu sektörün dışında da yapılan yatırımlar sayesinde markanın gelirlerinde artış gösterdi.

Gelirler Artıyor

Geçtiğimiz yıllar içerisinde yapılan yatırımın meyvelerinin toplanmaya başladığı belirtilirken ilk kez ticaret haricindeki alanlarda da gelirlerin arttığı görüldü. Marka tarafından yapılan son açıklamalarda 2016 yılının ikinci çeyreği itibariyle mali durum bilgileri paylaşılırken e-ticaret halindeki yatırımlardan da kar elde edilmeye başlanması raporlarda görülmüş durumda.

2016 yılının ikinci çeyreği itibariyle marka tarafından elde edilen gelirlerin 4.8 milyar dolar olduğu belirtilirken yüzde 59 civarındaki bir artış yıl bazında yaşanmış durumda. Üstelik yaşanan bu durumun faaliyet kârı yansıması ise yaklaşık 1.3 milyar dolar olarak tespit edilmiş.

Elde edilen gelirlerin yüzde 15’i e-ticaret dışı alanlardan olurken bir önceki yılda bu oran yüzde 8 olarak belirlenmişti. Bu bakımdan bir yıllık süre içerisinde ticaret dışındaki kazançlarının ikiye katlandığı görülürken yapılan yatırımlar ile birlikte sadece ticaret sektöründe değil, ticaret dışındaki alanlarda da oldukça hareketli bir dönem yaşanıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi