"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Aman Dikkat! Adınıza Habersiz GSM Hattı Çıkarılmış Olabilir!

Sedat | 17 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Dün paylaştığımız haberde Adana'na yaşanan olay herkesin kafasında soru işaretleri yarattı. Soruları giderecek cevabımız sizlerle...

Adana'da yaşayan Hatice K. isimli kadın karşılaştığı olay ile büyük bir şok yaşadı. Hatice K'nin eşi Selami K, eşinin adında 18 TL borçtan dolayı icra takibi başladığını öğrendi. Bu 18 TL'nin ne borcunu araştıran aile, 2011 yılında Hatice K'nin adına çıkarılan 3 farklı GSM hattından dolayı olduğunu çok geçmeden öğrendi. 

2011 yılında bir GSM bayisinin, Hatice K'nin haberi ve izni olmadan 3 farklı hat açtığı ortaya çıkmasının sonrasında aile ilk iş olarak mahkemeye başvurdu. Mahkemede ifade veren Hatice K, bu hatları kendisinin açtırmadığını ve hiç bir belgeye imza atmadığını dile getirdi. Kadının haberi olmadan çıkarmış olduğu 3 farklı GSM hatı nedeniyle mahkemeye çıkarılan bayi yetkilisine 1 yıl 15 gün hapis cezası ve 6 bin 210 TL para cezası istendi. 

Avukatların yapmış olduğu araştırmalar sonucunda suçlu görünen bayi yetkilisi, 1 yıl 5 gün hapis ve faizlerle beraber 6 bin 210 TL cezaya çarptırıldı. Benim adıma da herhangi bir GSM hatı bulunuyor mu diye soru işaretleri bulunuyorsa, e-devlet üzerinden sorgulama yaparak cevap bulabilirsiniz. Bu durum ile karşılaşırsanız hiç bir imzanız ve haberiniz olmadığı için mahkemeye başvurup hakkınızı arayabilirsiniz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi