"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Amazon Handmade Artık Avrupa Pazarında

Sedat | 22 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Ticaret sektörünün sanal devi Amazon, Amazon Handmade ile Avrupa pazarına giriş yapıyor.

Son dönemlerin iyi bir büyüme istatistiği yakalayan markalarından birisi olan Amazon, yeni bir girişimi daha hızlandırdı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda uzun zamandan beri yönetimi sürdürülen Amazon Handmade için Avrupa pazarına açılacağı ve artık sipariş alınabileceği belirtildi.

Avrupa’da Dengeler Değişecek

E-Ticaret sektörünün dev markası, Amazon Handmade ile birlikte de uzun zamandan beri ilgi görüyordu. Marka tarafından Avrupa pazarına giriş kararının alınması ise bu konuda şartları ciddi bir değiştirecek gibi duruyor. Yapılan açıklamalarda Avrupa pazarında Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık’tan sipariş almaya başlayacağı belirtilen Amazon Handmade, böylece el yapımı ürünlerini Avrupa pazarında da satmaya başlayacak.

ETSY’e Ciddi Rakip Geldi!

Sektörün en güçlü markalarından birisi olan Etsy.com için Amazon Handmade ciddi bir tehdit durumunda. Zira analizler Amazon Handmade için kişilerin daha çok ilgi göstereceğini söylüyor. Şu anda 30 bin özel ürün ile piyasaya giriş yapacak Amazon Handmade, bu sayıyı arttıracak. Böylece Amazon Handmade daha fazla kişi tarafından tercih edileceği gibi Amazon Handmade de sektörde daha iddialı bir duruma gelecek. Zira Etsy’nin piyasa değeri 1,67 milyar dolar, Amazon’unki ise yaklaşık 377 milyar dolar.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi