"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

AMD 1TB SSD'li Radeon Pro SSG Şovu!

Sedat | 26 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Uzun zamandan beri sektörde sessizliğini koruyan AMD tarafından 1TB SSD'li Radeon Pro SSG Adı verilen yeni bir ekran kartının tanıtımı yapıldı.

Ekran kartı sektöründe son dönemlerde sessizliğe bürünen ve ilgi görmeyen AMD yeni ekran kartıyla tekrar piyasaya giriş yaptı. Tanıtımı yapılan ekran kartı 1TB SSD'li Radeon Pro SSG adını alırken ekran kartının tanıtımı için SIGGRAPH 2016 fuarındaki CAPSAICIN etkinliği tercih edildi.

Hedef Kurumsal

Pazardaki payını artırabilmek adına önemli bir yatırımlar yapan ve bu doğrultuda ilk ekran kartını da piyasaya sunan AMD hem grafik birimini hem de SSD birimini bir araya getirmiş durumda. Bu bakımdan tanıtımı gerçekleştirilen 1TB SSD'li Radeon Pro SSG adlı donanım oldukça yüksek özelliklere sahip durumda. Yüksek performans sunmak adına oldukça donanımlı bir şekilde piyasaya sunulan 1TB SSD'li Radeon Pro SSG bireysel müşterilerinden daha çok kurumsal olarak iş çözümü sunuyor.

M.2 formatında 1TB SSD ile donatılan ekran kartı, SSD özelliği ile birlikte daha hızlı işlem yapma imkânına sahip ve performans açısından da oldukça üstün durumda. Kurumsal olarak en uygun çözümlerden birisi olan 1TB SSD'li Radeon Pro SSG piyasada ilgi görecek kapasitede. 1TB SSD'li Radeon Pro SSG ile ilgili yapılan testlerde özellikle 8k video işleme üzerine ciddi sonuçları elde edilirken 1TB SSD'li Radeon Pro SSG 90 kare/saniye sınırına dayanmış durumda. Bu da 5 katı performans farkını ortaya çıkarıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi