"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

AMD'den Mobil Atak!

Sedat | 5 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

AMD tarafından masaüstüne yönelik geliştirilen ekran kartları mobil için de geliştirilecek.

AMD, son dönemlerin en popüler ekran kartı üreticilerinden birisi olurken, marka daha çok masaüstü versiyonları için sunduğu bu imkanı, mobil için de geliştirme kararı aldı. Alınan bu karar ile birlikte bundan sonra artık mobil sektörde AMD ekran kartlarının kullanıldığını da görmeye başlayacağınız.  

Özellikle Nvidia’nın sektöre giriş yapması, mobil sektörde ciddi bir performans sağlamıştı. Öyle ki marka tarafından geçtiğimiz dönemlerde GTX1000 ile birlikte mobil sektöre ciddi bir giriş yaparken, rakibinin gerisinde kalmak istemeyen AMD de bu konuda ilk hamlesini yaptı

IFA 2016’da Tanıtıldı

AMD tarafından bu yönde karar verilmesinin ardından çok kısa bir süre içerisinde donanımların piyasada kullanılması bekleniyor. Öyle ki IFA 2016’da pek çok yeni ekran kartı tanıtıldı. Fakat bu ekran kartları masaüstü için geliştirilmişti. Fakat şimdi sırada bu kartların mobil olarak geliştirilmesi geliyor.  

IFA 2016’da masaüstü için önemli bir kozunu oynayan AMD’nin bundan sonraki süreçte yeni bir tanıtım yapması ve bu tanıtımda yeni mobil kartlarını tanıtması bekleniyor. Konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi