"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Amerikan Ordusu iPhone’a Geçiyor

Sedat | 19 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Yeni nesil teknolojilerden en üst seviyede yararlanmak isteyen Amerikan ordusu Android telefonlardan iPhone telefona geçiş kararı aldı.

Amerikan ordusu Android Taarruz Kiti uygulaması için askerlere verdiği Samsung Galaxy Note model telefonları iPhone 6S telefonlarla değiştireceklerini açıkladı. Amerikan ordusu alınan bu kararın Android telefonlarda sık sık telefonların kendilerine restart atması ve ordunun performans, akıcılık ihtiyacı için bu kararı aldıklarını söyledi. Ayrıca İphone telefonlarda uygulamanın daha hızlı ve akıcı bulunduğu, grafik kabiliyetleri açısından da çok beğenildiği belirtildi.

Android Yetersiz Geldi

Askerler ayrıca konum takibi diğer taraftan haberleşme sistemlerini aynı anda ekranı kullanmak isterken, Android telefonların bu aşamada sık sık donduğunu ancak iOS sistemlerinde böyle bir problemlerle karşılaşmadıklarını belirtti. Amerikan Ordusu daha önce de Irak ve Afganistan gibi savaş bölgelerine giden askerlerin pratik dil eğitimleri için de tercihini iPad Touch ve iPad‘den yana kullanmıştı.

Bu gelişme Android için ciddi bir prestij kaybı yaratırken, Apple’a da iyi bir itibar kazandırdı. Android işletim sisteminin profesyonel anlamda ihtiyaçlara yanıt verememesi, iOS konusunda seçim yapılmasını zorunlu kılarken, Android için öne sürülen iddialar hakkında henüz Google bir yanıt vermedi.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi