"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Android 6.0 Kullanım Oranı Yükseliyor!

Sedat | 13 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından yapılan son açıklamalarda Android 6.0 Marshmallow kullanım oranlarının arttığı belirtildi.

Google tarafından her ne kadar 7. sürümü piyasaya sürülmüş olsa da bu sürüm henüz kullanıma başlanmadı. Daha çok 6.0 versiyonuna geçiş yapan üreticiler güncelleme hızlarını arttırırken konu ile ilgili Google da bu durumu onayladı.

Google tarafından yapılan açıklamalarda Android 6.0 Marshmallow sürümünün da fazla kullanılmaya başlandığı belirtilirken Haziran ayı itibariyle kullanım oranının yüzde 10 geçtiği belirtilmişti. Haziran ayı itibari ile yüzde 10 olan bu oran yapılan son güncelleme ile birlikte daha da artarken Google tarafından geçtiğimiz günlerde paylaşılan raporlarda kullanım oranlarının yüzde 13.3 seviyesine kadar çıktığı belirtildi. Bu bakımdan Android 6.0 Marshmallow kullanımı giderek artarken önümüzdeki dönemlerde kullanım oranlarının yükselmesi bekleniyor.

Lollipop Zirvede!

Daha önceki versiyon Android 5.0 Lollipop olurken, Android işletim sisteminin 6.0 versiyonu çok daha güvenli ve iyi bir performans sunuyor. Telefon piyasasında daha çok Android 5.0 Lollipop versiyonu tercih edilirken bu durumda artık yapılan yeni güncellemeler ile birlikte değişmeye başladı.

Haziran ayında yüzde 35.4 kullanım oranına sahip olan Android 5.0 ve Android 5.1 sürümleri yapılan güncellemeler ile birlikte yüzde 0.3’lük bir düşüş yaşadı ve yüzde 35.1 oranına düştü. Her ne kadar düşüş yaşansa da şu anda en çok kullanılan Android işletim sistemi Android 5.0 Lollipop olarak kabul ediliyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi