"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Android 7.0 Nougat Ne Zaman Çıkıyor?

Sedat | 19 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından tanıtımı gerçekleştirilen son işletim sistemi Android 7.0 olurken güncellemenin kesin olarak Nexus telefonlara geleceği tarih belirlendi.

Android 7.0 güncellemesi ilk olarak Nexus telefonlara gelecek. Konu ile ilgili paylaşılan son bilgilerde ise güncellemenin 22 Ağustos tarihi itibariyle yapılacağı belirtildi. Bu bakımdan Nexus 5X ve 6P modeli ile birlikte başlatılacak güncellemeler sayesinde piyasada Android 7.0 kullanımı resmen başlamış olacak.

Gündeme gelen iddialar her ne kadar Google tarafından onaylanmamış olsa da HTC tarafından üretimi gerçekleştirilen yeni Nexus modellerinde de yeni işletim sisteminin kullanılacak olması iddiaları oldukça güçlendiriyor. Cihazların piyasaya çıkmadan önce Android işletim sisteminin piyasaya sunulması beklenirken daha önce de yapılan sızdırmalarda doğru tahminlerin yapılması gündeme gelen son iddiaların da doğruluk oranını oldukça arttırdı.

Nexus modellerinin ardından Samsung HTC ve sonra gibi pek çok markanın yeni güncellemeyi kullanıcılara sunması beklenirken güncelleme için markalar adeta yarış yapacak.

Pek çok farklı özelliğin yer aldığı işletim sisteminin 22 Ağustos tarihinde tanıtılacak olması bu bakımdan oldukça az bir sürenin kaldığını da gösteriyor. Üç gün içinde yapılacak olan güncellemeler ile Android işletim sisteminde yeni bir dönem daha başlayabilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi