"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Android 7.0 Nougat Sürprizlerle Geliyor

Sedat | 20 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Android işletim sisteminin yeni versiyonu ile birlikte özellikle fotoğraf çekmeyi seven kişilere yeni bir sürprizin yapılacağı belirtildi.

Android işletim sisteminin yeni versiyonu 7.0 Nougat olurken, yeni versiyon ile birlikte pek çok farklı özelliğin de kullanıcılara sunulacağı öğrenildi. Özellikler ile ilgili yeni bilgiler paylaşılırken fotoğraf çekmeyi seven kişilerin ses düğmeleri aracılığıyla özel ayarlar yapabileceği belirtildi.

Ses açma ve kapatma düğmeleri üzerinden yapılacak işlemler ile özel görevlerin bu tuşlara atanabileceği ve ardından pozlama ya da yakınlaştırma gibi pek çok işlemin fotoğraf çekimi sırasında yeni özellikler ile birlikte gerçekleştirileceği belirtildi. Konu ile ilgili yapılan açıklamalardan bu özelliğin kullanılabileceği telefonların kısıtlı olduğu da açıklanırken hangi telefonlarda bu özelliği kullanılabileceği de belirtilmiş durumda. Yapılan açıklamalar doğrultusunda fotoğraf seven kişilerin bu özelliği kullanabilmesi adına Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus 9G, Nexus Player, Pixel C ya da General Mobile 4G (Android One) cihazlara sahip olunması gerekiyor.

Paylaşılan bu özellik yeni işletim sisteminin oldukça küçük bir bölümünü oluştururken yeni işletim sisteminin resmen kullanılmaya başlanmasıyla birlikte pek çok farklı küçük özelliğin de kullanıcılara sunulması bekleniyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalar bugüne kadar oluşturulan en iyi işletim sisteminin kurulduğu ve kullanıcılara sunulduğu yönünde. Bu bakımdan bugüne kadar sunulan tüm işletim sistemlerinden daha iyi ve daha kapsamlı özelliklere sahip olan bir işletim sistemi kullanıcılara sunulacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi