"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Android 7.0'da Sanal Home Butonu Geliyor

Sedat | 9 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından Android 7.0 işletim sisteminin son hazırlıklar yapılırken yeni işletim sistemi ile ilgili detaylar da gündeme gelmeye devam ediyor.

Google önümüzdeki aylarda resmen Android 7.0 işletim sistemini kullanıma sunacak. Yaşanacak bu değişiklik ile birlikte kullanıcılar artık daha iyi bir işletim sistemini kullanma fırsatı elde edecek. Android 7.0 ile ilgili ilk gelen bilgiler arasında ise Home tuşunun değişeceği ve daha farklı bir işlevi olacak bir tuşun kullanılacağı belirtildi.

Bugüne kadar Android işletim sistemlerinin yeni versiyonlarında tasarım açısından çok fazla değişiklik görülmezken özellikle sanal butonlar Android 5.0 işletim sistemi ile birlikte görülmüştü. Yaşanan bu değişikliğin ardından Google Android 7.0 ile birlikte kapsamlı bir değişikliğe daha gitmeye karar verdi. Alınan karar ile birlikte bundan sonraki süreç içerisinde Home butonu daha farklı ve işlevsel olacak.

Sanal Asistan Devrede

Konuyla ilgili gelen bilgilerde sanal butonlar olarak adlandırılan yeni butonlar sayesinde artık Home tuşunun animasyonlu bir yapıya sahip olacağı ve birden fazla işlevi yerine getirebileceği belirtildi. Animasyon ve farklı işlevlerinin kullanılabilmesi adına home tuşuna uzun süreli basılması gerektiği belirtilirken uzun süreli basılmasının ardından Google Asistan gibi farklı hizmetlerin devreye girerek kullanıcılara hizmet vereceği açıklandı.

Bu bakımdan yeni işletim sisteminde Google asistanın da daha fazla ön plana çıkarılmaya çalışıldığı görülüyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi