"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Android Google Klavye için Yeni Özellikler!

Sedat | 14 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından yapılan son güncelleme ile Android işletim sistemlerinde kullanılan klavyeye bazı özellikler eklendi.

Android işletim sistemini kullanan milyonlarca telefon olurken yapılan bir güncelleme milyonlarca kişiyi de etkiliyor. Google tarafından yapılan son yenilik Google klavye için olurken klavyeye eklenen yeni özellikler ile birlikte daha pratik ve kullanımı kolay bir klavye yaratıldı. Özellikle tek elle yazı yazmayı mümkün hale gelen Google klavye yapılan son yenilikler ile birlikte artık çok daha donanımlı.

Tek Elle Yazma Daha Kolay!

Yapılan açıklamada Google klavyenin 5.2 sürümünün piyasaya sunulduğu ve kullanıcılar tarafından güncelleme ile bu sürümün kullanılmaya başlanacağı belirtilirken önemli özellikler hakkında bilgiler verildi.

Tema Desteği Geldi

Özellikle yeni işletim sistemine uyumlu olabilmesi için Google klavyenin tema desteği aldığı görülürken mevcut temalar üzerinden kişilerin istediğini seçerek klavyeyi daha farklı bir şekilde kullanabileceği açıklandı. Bu bakımdan bundan sonraki süreç içerisinde güncelleme alan kişiler daha renkli ve farklı bir klavye kullanarak işi tasarım anlamında değiştirebilecek.

Piyasada bulunan pek çok klavye uygulamasında yer alan özellik Google klavyede yer almadığı için eleştiri de toplamıştı. Fakat Google tarafından yapılan son yenilik ile birlikte bu konuda en önemli eksiklik giderilmiş ve kullanıcılara önemli bir seçenek sunulmuş oldu.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi