"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Android Nougat İle Güvenlik Artıyor

Sedat | 20 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Android işletim sisteminin yeni sürümü olarak tanıtımı gerçekleştirilen Android Nougat güvenlik açısından çok da başarılı olacak.

Google tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde Android 7.0 olarak adlandırılan yeni versiyonunun tanıtımı yapıldı. Android işletim sistemi yeni versiyonu ile birlikte çok daha donanımlı olacak yeni versiyonda özellikle sisteme bulaşan virüslere karşı çok önemli bir güvenlik önleminin alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamalarda zararlı yazılımın olduğu durumlarda sistemin açılmayacağı ve kişilerin öncelikli olarak telefonunu temizlenmesi gerektiği isteneceği belirtildi. Bu bakımdan zararlı yazılımlardan Android'in yeni sürümüyle birlikte kurtulmak çok daha kolay olacak. Üstelik sisteminin kullanıma kapatılması ve virüsün temizlendikten sonra telefonumu kullanılmasının mümkün olması pek çok kişinin mağdur olduğu zararlı yazılımlara karşı çok ciddi bir güvenlik sağlayacak.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalar sonrasında Android işletim sisteminin güvenlik üzerine yoğunlaştığı da görülürken kullanıcılar yeni işletim sistemi ile birlikte çok daha iyi bir işletim sistemine sahip olunabilecek. Her ne kadar Google tarafından kullanıma sunulmuş olsa da markalar tarafından güncellemesi ilerleyen aylarda yapılacak işletim sistemi buna rağmen Android işletim sisteminin geleceğine yönelik durumu da gözler önüne seriyor.

Virüslerin temizlenebilmesi ve gerekli işlemlerin yapılabilmesi adına özel bir alanın oluşturulduğu ve sistemde virüs tespit edildiği durumlarda kişilerin bu özel alana giriş yapmasının mümkün olacağı açıklanırken bu alanda yapılacak işlemler sayesinde sistemin virüsten dolayı zarar görmesi önlenecek. Aynı zamanda kullanıcıların tüm güvenliği kolay bir şekilde sağlanacak. Bu açıdan kişilerin işlemlerini yeni işletim sisteminde daha başarılı bir şekilde yapabilmesi sağlanarak güvenlik anlamında zafiyetler giderilecek.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi