"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Android O Beta Nasıl Yüklenir?

Sedat | 21 Mayıs 2017 0 yorum Süre: 5 dakika

Android O Beta'yı Google Smartphone'unuza nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorsanız, haberimiz sizin için bir rehber niteliğinde olacaktır. Tüm Android O beta soru ve cevapları

Android O , Google I / O 2017 anahtar konuşmasında önemli konuşma noktaları arasında yer aldı , ancak mobil OS'nin sonraki kurulumunun ne gibi olacağını öğrenmek için sonuna kadar beklemek zorunda kaldık. Bazı özellikler gösterilmesiyle birlikte, Google, yeni Android O Geliştirici Önizlemesi 2'nin halka yönelik bir beta sürümü olarak indirilebileceğini açıkladı.

Bu halefi tüm yaklaşan özelliklerini test edebilirsiniz anlamına geliyor. Bu haberimiz sistem görüntülerini nereden indireceğinizi ve Android O'nun telefonunuza nasıl derleneceğini merak ediyorsanız, sizi ilgilendiriyor.

Android O'yı telefonuma yükleyebilir miyim ve Şu anda hangi cihazlar destekleniyor?

Android O Beta şu anda yalnızca Google cihazları için kullanılabilir. Yalnızca dört telefonda ( Nexus 5X , Nexus 6P , Google Pixel ve Pixel XL) desteklenmektedir . Uygun bir cihazınız varsa, üzerinde Android O yükleyebilirsiniz.

Akıllı telefonumda Android O'yı nasıl flash'la gösterebilirim?

Android O'yu telefonunuzda hızlı şekilde göstermenin iki yolu vardır: Rehberimizi izleyerek dosyayı elle yanıp sönerek nerdy yoluna gidebilirsiniz ; Ya da sadece kendinizi Android Beta programına kaydettirin.

Google, geçtiğimiz yıl Android Beta programını tanıttı ve bu da insanların resmi olarak piyasaya çıkmadan önce Android'in en son sürümünü önizlemesine izin verdi. Uyumlu bir telefonunuz varsa, Android Beta web sitesine gidin ve cihazınızda kullandığınız Google hesabıyla giriş yapın. 

Telefonum Android O Beta'ya nasıl güncellenecek?

Kaydolduktan sonra Google, akıllı telefonunuzda Android O cihazını hızlı bir şekilde yayınlamak için bir OTA (Kablosuz) güncellemesi gönderir. Bir Nexus 5X veya bir Nexus 6P cihazınız varsa, güncelleme indirilir ve telefon güncelleme işlemini başlatmak için yeniden başlayacaktır.

Bir Google Pixel veya bir Pixel XL cihazınız varsa, güncelleme yanıp sönerken cihaz kesintisiz güncellemeler görürsünüz. İşlem tamamlandıktan sonra, cihaz Android O'yı başlatmak için yeniden başlatmanızı ister.

Android O Beta yüklerken telefonumun verileri silinir mi?

Android Beta Programına kaydoluyorsanız, verileriniz güvendedir. Google, cihaza güncelleme sonrasında bile tüm kullanıcı verilerini saklamasına izin veren bir OTA gönderir. Bu, kılavuzumuza uymanızı ve yalnızca güvenli olabilmeniz için eksiksiz bir yedekleme yapmanızı önemle öneririz. 

Android O Beta'yı yüklemek için herhangi bir risk var mı?

İşletim sistemi şu anda beta durumunda, bu nedenle tonlarca böcek ve uygulama çöküyor olacak. Mevcut uygulamalarınız Android O ile çalışmayabilir. Deneyimlerimize göre Geliştirici Önizleme sorunları vardır; Örneğin, Google uygulaması çökmeye devam etti.

Beta güncellemesiyle ilgili henüz herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmadık, ancak yine de Android O için çok erken günler. Bunu birincil cihazınızda denemek ve kurmak kesinlikle uygun olmayacaktır.

Android O'daki yeni özellikler nelerdir?

Android O'daki akışkan deneyimler için Google resimli resim, Google'la otomatik doldurma, akıllı metin seçimi ve bildirim noktaları gibi özellikleri sundu.  Akıllı metin seçimi ile telefon içeriği farkındadır, bu nedenle bir telefon numarası seçerseniz, bunu aramanız için bir seçenek sunar; Bir adrese dokunursanız bunun yerine yol tarifi almanız gerekir. 

Bildirim noktaları, kullanıcıları uygulamadaki etkinlikler hakkında bilgilendirmek için kullanılır. Bununla birlikte, uygulama simgesine bakarak bekleyen bildirimleri bileceksiniz.

Android O Beta'yı yükledikten sonra Android Nougat'a geri dönebilir miyim?

Evet, Android Nougat'a geri dönebilirsiniz . Android Beta web sitesini ziyaret etmeniz, hesabınızda oturum açmanız ve ardından Cihazınızı Unenrol'u tıklamanız gerekir . Android Beta Programından kayıt silinirsiniz ve telefonunuzda bir Android Nougat güncellemesi alacaksınız.

Önemli : Android Beta Programına kayıt sildirme ettiğinde tüm kullanıcı verileri edecek cihazdan silinir. 

Bir kez de kayıtları kaldırdım, daha sonra Beta Programına kayıt yapabilir miyim?

Evet, kaydını iptal edebilir ve daha sonra Beta programına katılabilirsiniz. Google, resmi güncellemeden önce beta yazılımında çok sayıda değişiklik yaparak yazılımı iyileştirmeye devam edecek. Gelecekte Android O'yu tecrübe etmek için istediğiniz zaman üye olabilirsiniz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi