"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Android'de Oturum Açma Sistemi Değişecek

Sedat | 7 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Open YOLO adı verilen yeni özellik sayesinde Google, Android işletim sisteminde yapılacak oturum açma işlemlerini çok daha kolay bir hale getirecek.

Android işletim sistemlerinde her uygulama için oturum açmak istemeyen kullanıcılara yönelik özel bir çözüm Google'dan geliyor. Bugün blog üzerinden yapılan açıklamalar ile birlikte Android işletim sisteminde Open YOLO adı verilen yeni özelliğin kullanılacağı belirtilirken bu özellik kullanıcıların daha kolay bir şekilde oturum açmasını sağlayacak. Üstelik herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan yeni oturum açma protokol üzerinden tüm uygulamalarda oturum açılabilecek.

Mevcut sistemlerde kullanıcıların parola yöneticisi kullanması gerekirken Open YOLO çok daha hızlı ve pratik bir çözüm sunuyor. Yeni özellik birlikte kullanıcıların şifre girmesi ya da şifrenin ekranlara yapıştırılmasını beklemesi gerekmezken direk uygulama üzerinden şifre sisteme girilerek oturum açılabiliyor. Bu bakımdan mevcut duruma göre çok daha avantajlı bir kullanım sağlayacak olan Open YOLO kullanıcıların daha hızlı bir şekilde uygulamalara giriş yapmasını sağlayacak.

Open YOLO ile ilgili yapılan açıklamalarda sistemin nasıl işleyeceği ve kullanıcıların bu hizmetten nasıl yararlanacağı ile ilgili detaylar paylaşılmamış olsa da önümüzdeki günlerde resmen kullanıma sunulacak uygulama için kapsamlı bir şekilde açıklamanın yapılması bekleniyor. Kullanıcılar şimdiden bu özelliği merak etmeye başlarken Google Android işletim sisteminde kullanıcıların işini daha kolay hale getiriyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi