"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Android’in Hakimiyeti Kırılamıyor!

Sedat | 22 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından geliştirilen ve kısa sürede pazarı hakimiyeti altına alan Android’in üstünlüğü önlenemiyor. Sistemin pazar payı yüzde 86.2’lere kadar çıkmış durumda.

Mobil sektörde Android işletim sistemi en çok kullanılan işletim sistemi olarak ön plana çıkarken, Android’in en ciddi rakibi iOS. Buna karşın aradaki fark oldukça fazla ve gün geçtikte bu fark daha da açılıyor. Konuyla ilgili yapılan son araştırmada Satışta son durumu gözler önüne serdi. Yapılan araştırmalarda Android’in yüzde 86.2 gibi yüksek bir kullanım oranına ulaştığı belirtilirken, yapılan bu araştırma ile birlikte yeniden Android’in üstünlüğü gözler önüne serilmiş oldu. Uzun zamandan beri kullanım oranı yüzde 80’in altına düşmeyen Android, pazardaki hakimiyetini böylece uzun zamandan beri sürdürmeyi de başardı.

2016’nın ikinci çeyreği ile birlikte yükseliş yaşadığı görülen cihaz üstelik aradaki farkı da açtı. İkinci çeyrek üzerinden yapılan araştırmalarda ikinci çeyrekte 297 milyon Android işletim sisteminin satıldığı açıkladı. Bu satışa iOS 44.4 milyon, Windows ise sadece 1.97 milyon ile yanıt verebildi. Pazarda payı oldukça azalan Blackberry ise sadece 400 bin adet telefon satışı gerçekleştirebildi.

 2015 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 84.7 gibi rekor bir seviyeye çıkan Android, yeni rakamlar ile birlikte bu alanda bir rekor daha kırdı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi