"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Animoto İle Sinema Yönetmeni Olabilirsiniz!

Sedat | 30 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Animoto adı verilen uygulama sayesinde kişiler sinema yönetmeni olabilmek adına önemli bir adım atıyor.

Akıllı telefonunuz için otomatik videolar Animoto, telefonlar için geliştirilmiş bir sinema yönetmeni. Bu zeki film uygulaması, 20’ye kadar fotoğraf ve videonuzu ufak bir sinema klibine dönüştürebiliyor. Şayet seçtiğiniz materyaller hayalinizdeki film için yeterli değillerse, uygulamayı kullanarak istediğiniz düzenlemeleri anında gerçekleştirebiliyorsunuz.

İstenilen içerikler bir araya getirildikten sonra, Animoto’nun ara yüzünü kullanarak çeşitli şablonlar arasından seçim yapabiliyorsunuz. Ek olarak, filmlerinizin arka planlarına ekleyebileceğiniz müzikleri de uygulamanın veri tabanında bulmak mümkün. İsteyenler bu veri tabanına kendi müziklerini de katabilirler. iTunes’dan parçalar yüklemek isterseniz, müzikleri akıllı telefonunuza indirmeniz gerekecek (Apple Music aracılığıyla edinmek yerine). İstediğiniz şarkıyı seçtikten sonra Animoto, klibinizin önemli parçalarını bulut servisine yükleyerek sizin için bir ön gösterim oluşturuyor.

Ön gösterimdeki halinden memnun kalmadığınız filmlerinizi Animoto’nun çeşitli araçları vasıtasıyla değiştirebilirsiniz. Sonuç tatmin edici hale geldiğinde ise tek yapmanız gereken filmin işlenmesini bitirmek ve son halini buluta kaydetmek. İşlemi bitirilmiş videoları düzenlemek için, onları akıllı telefonunuza geri indirmeniz gerekecek. Animoto ile oluşturduğunuz filmleri isterseniz telefon veya bulut hizmetinde tutabilir, isterseniz de sosyal ağlar üzerinden paylaşabilirsiniz. Videonuza erişim sağlayacak bir link iMessage veya e-posta ile gönderilebilir. Bu kullanıcı dostu video uygulaması ile özgürlüklerini feda etmeden fotoğraflarınıza hak ettikleri ilginin gösterilmesini de sağlayabilirsiniz. Ne yazık ki Animoto ile gerçekleştirilen tüm işlemler ve videolarınızın son hali, şirketin bulut sunucularında depolanıyor.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi