"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

App Store’da Uygulama Sayısı 5 Milyon Olacak

Sedat | 11 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından piyasaya sunulan cihazlarda uygulama ve oyunların yer aldığı mağazada 2020 yılında 5 milyon uygulamanın yer alabileceği belirtildi.

Kullanıcı sayısı günden güne artan ve böylelikle güncellemelerinde daha hızlı bir şekilde yapıldığı Apple cihazlarında AppStore yüksek uygulama sayısı ile dikkatleri üzerine çekiyor. App Store için yapılan araştırmalarda 2020 yılına kadar 5 milyon uygulama ve oyunun mağazada yer alabileceği belirtilirken, 4 yıl ilerisi için yapılan bu tahminler yüzde yüzü aşan bir oranda artışın yaşanmasını öngörülüyor. Bu bakımdan her ne kadar şu anda çok mümkün olabileceği düşünülmese de pek çok uzman tarafından yapılan tahminlerde de bu durum desteklenmiş durumda. Yapılan açıklamalarda AppStore gibi uygulama mağazasının kısa süre içerisinde ciddi bir gelişme gösterebileceği ve cihazlara gösterilen ilgi sayesinde bu durumun çok daha kolay bir şekilde yaşanabileceği ifade edildi.

2 milyon uygulamaya sekiz yıl içerisinde erişme şansı elde eden AppStore, 4 yıllık süre içerisinde 3 milyon gibi bir uygulamaya ulaşabilmesinin de ne kadar mümkün olacağı önümüzdeki yıllarda görülebilecek. Rapora göre 2016 yılında mağazadaki uygulama sayısı 2.93 milyona kadar çıkacak.

Konuyla ilgili yapılan tahminler aynı zamanda yeni bir tartışmayı da başlatmış durumda. Öyle ki uygulama ve oyun sayısının fazla olmasının kullanıcılarının istediği uygulamayı bulması konusunda ciddi sorunlar yaşatabileceği ve bu bakımdan uygulama sayısının artışından ziyade verimli uygulamalarının mağazada yer almasının çok daha doğru olabileceği belirtildi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi