"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple 1 Trilyon Dolarlık Rekora Koşuyor!

Sedat | 11 Mayıs 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple'ın piyasa değeri 959 milyar dolara kadar çıkış yaptı. yükseliş böyle devam ederse 1 trilyon dolar değere ulaşan ilk şirket Apple olacak...

ABD'de borsaya açık olan teknoloji firmalarının değeri her geçen gün artıyor. Son ayların popüler konusu olan '1 trilyon değerlenmeye kim ulaşacak' sorusunun yanıtı verilmek üzere. Microsoft, Apple ve Google gibi şirketlerin arasında yaşanan rekabette ipi Apple göğüsleyecek gibi görünüyor. 

ABD'nin piyasa değeri en yüksek şirketi olan teknoloji devi Apple'ın hisseleri 3 işlem günü aradan sonra yeniden rekor kırdı. New York Borsasında işlem gören Apple'ın hisse başına değeri dünü 187,36 dolardan kapatmasının ardından, bugün yüzde 1,6 artarak 190,37 dolara kadar yükseldi ve şirket tarihindeki en yüksek seviyeye çıktı.

Böylece, Apple hisseleri New York borsasında 3 işlem günü aradan sonra yeniden rekor kırdı. Şirketin hisse başına değeri cuma ve pazartesi günleri arka arkaya rekor kırmıştı. Ayrıca, Apple'ın piyasa değeri de bugün 959 milyar dolara kadar tırmanırken, şirketin değeri 1 trilyon barajına biraz daha yaklaştı.

Uzmanlar, New York borsasında yatırımcıların teknoloji şirketlerine olan talebinin arttığına işaret ederek, Apple'ın piyasa değerinin gelecek haftalarda 1 trilyon doları aşmasının beklendiğini belirtti. Eğer bu durum gerçekleşirse Apple 1 tirlyon değere ulaşan ilk firma olacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi