"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple, 30 milyon aboneye mutlu olmadı!

Sedat | 29 Eylül 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Sadece birkaç aylık bir süre içinde aboneler 3 milyon atlama önemli olmasına rağmen, Apple Music müzik lideri bu durumdan hoşnut değil.

Billboard ile yeni bir röportajda, Apple Müzik kurşun Jimmy Lovine teknoloji devi Jimmy Lovine servis abone sayısı 30 milyon aboneye yeni bir yüksek isabet, Haziran ayında 27 milyon aboneye tırmanma olduğunu söyledi. Ama Apple'ın bu durumdan memnun olmadığını vurguladı.

Şirket, Haziran ayında WWDC 2017'de yaptığı hizmette 27 milyon abone bulunduğunu ve bunun sonucunda Apple Music'in 40 milyon şarkı kataloğuna erişmek için aylık ücret ödemeye istekli ek bir üç milyon kişinin ilgisini çektiğini belirtti.

Billboard ile yeni bir röportajda Apple Müzik şirketi Jimmy Iovine, teknoloji devinin yayın abone sayısının, Haziran ayında 27 milyon abone sayısından yükselen ve 30 milyondan fazla aboneye ulaştığını söyledi. Ancak Apple (NASDAQ: AAPL) yatırımcıları etkilendim değil.Abone sayısının birkaç aydan 3 milyona çıkması dikkat çekici olsa da, Apple Müzik akışı sağlayıcı Spotify'i tehdit etmek için yeterince çekiş sağlamadı en azından henüz. Apple yatırımcıları, şirketlerin işlerinde gittikçe önem kazanan hizmetler bulunduğundan Apple Music çabalarını yüksek seviyelere çıkarmayı umuyor olmalılar. 

Akışlı iş dünyasındaki önde gelen firma Spotify, bu Temmuz itibariyle 60 milyon ücretli abone aldı. Spotify, Apple'a birkaç yıl öncülük ediyor - sadece 2008 yılının ekim ayında Apple Music'in oyuna sadece iki yıl önce katıldığı resmi olarak piyasaya sürüldü ve Apple Music'in henüz sunmadığı ücretsiz bir reklam destekli katman da sağlıyor.

Peki siz Apple Music ve Spotify için ne düşünüyorsunuz?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi