"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple AirPods Sevilecek Mi?

Sedat | 10 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından tanıtımı yapıldıktan sonra pek çok tartışmaya da yol açan Apple AirPods ile ilgili ilk incelemeler başladı.

Apple, yeni modelinde kulaklık girişini kaldırırken, bu konuda kablosuz bir çözüm sundu. Üstelik Apple AirPods adı verilen yeni modeliyle de ek bir gelir kalemi oluşturmayı başaran Apple, böylece hem daha ince bir cihaz üretti hem de yeni kablosuz kulaklık satışı ile yüksek bir gelir elde etme fırsatını da yakaladı. Fakat tanıtım sonrasında özellikle Apple AirPods fiyatı nedeniyle ciddi eleştiriler yapılmaya başlandı. Türkiye gibi pek çok ülkede kur farkı ve özel zamlar ile birlikte donanımın alınması için 700 TL’ye varan fiyatların ödenmesi gerekirken, telefon fiyatı ve aksesuarlar ile birlikte oldukça yüksek bir ücretin ödenmesi gerekiyor. Bu da kuşkusuz kullanıcılar nezdinde çok olumlu bir izlenim bırakmadı.

Cihazın üstelik iPhone ile birlikte satışa çıkmayacak olması de önemli bir handikap yaratmış durumda. Apple tarafından iPhone 7 modelleri 16 Eylül itibari ile dağıtıma çıkarılacak. Bu bakımdan kullanıcılar Apple AirPods ile iPhone 7’ye aynı anda sahip olamayacak. Yapılan açıklamalarda Apple AirPods için kişilerin Ekim sonuna kadar beklemesi gerekiyor.

Yüksek Fiyat Can Sıkıyor

Apple AirPods için bu handikapların yanı sıra önemli noktalardan birisi de yüksek fiyat. Cihazın ABD’de satışı makul olarak görülse de Türkiye gibi pek çok pazarda cihaz için yüksek ücretlerin ödenmesi gerekiyor ve bu durum da yüksek bir maliyet getiriyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi