"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple, AR gözlüğü için yeni bir patent almış!

Sedat|12 Ocak 2021 0 yorum Süre: 2 dakika

Yıllardır yeni bir Apple artırılmış gerçeklik kulaklığı hakkında söylentiler duyuyoruz, ancak şirketin bu ürünü ne zaman tanıtmayı planladığı belli değil. Şimdi de yeni bir patent aldığı ortaya çıktı.

Artırılmış gerçeklik gözlükleriyle ilgili sorun, kullanıcının mükemmel görebildiğini varsayması ve numaralı gözlük takmasına gerek olmamasıdır. Dünyada reçeteli gözlük takan birçok insan olduğu için bu, bu tür cihazların benimsenmesini engelleyecektir.  Apple bu sorunu Google dışında çözmeyi umuyor. Hatırlayacak olursak Google Glass ile Google daha önce bunu denedi ancak başarısız oldu. 

Apple World Today tarafından yakın zamanda keşfedilen bir patente göre, şirketin bir çift gözlük olarak ikiye katlanabilen bir çift AR gözlük için patent başvurusunda bulunduğu görülüyor. Patent, lensleri de çıkarabilen, yani kısa / uzak görüş için güçlü lenslere ihtiyaç duyanların (teoride) bunları ekleyebileceği anlamına gelen, başa takılan bir ekranı açıklar.

Belirtmek gerekir ki, reçeteli camlarla da uyumlu HMD'ler yapan ilk firma Apple olmayacak. Google daha önce Google Glass gözlüklerini yaparken, reçeteli lensleri destekleyen bir sürümü belirttiler.  Google'ın çabaları sonuçta sonuç vermedi, bu nedenle Apple'ın aynı alanda daha iyi bir şansa sahip olup olmayacağı henüz belli değil.

Apple’ın AR gözlükleri bir süredir söylentiler arasında dolaşıyor buna bağlı olarak, 2021 veya 2022'de piyasaya çıkabilir, bu yüzden sadece bekleyip görmemiz gerekecek.

Peki siz gerçekliği arttırılmış gözlüklerin tedavi amaçlı Apple'ın yapacağına inanıyor musunuz?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi