"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Beyin Takımı Kuruyor!

Sedat | 20 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple sanal gerçeklik konusunda çalışmalar yapabilmek adına özel bir ekip oluşturmaya başladı.

Apple tarafından yapılan son transferler ile birlikte farklı sektörlerde çalışmalar yapan ve kendi alanlarında uzman olan genç beyinler firmaya dahil edildi. Özel bir ekibin kurulmak istendiği öğrenilirken, bu özel ekibin özelikle sanal gerçeklik alanında çalışmalar yaparak, Apple adına gelişmeler sağlayacağı belirtildi.

Startı Tim Cook Verdi

Apple CEO'su Tim Cook tarafından yapılan açıklamalarda hem sanal gerçeklik hem de arttırılmış gerçeklik konusunda gerekli hassasiyeti gösterdikleri ve bu konuda çalışmaların yapılacağı belirtilmişti. Bu açıklamaların üzerinden az bir süre geçtikten sonra ise transferler yapılmaya başlandı.

Transferler Oculus ve Magic Leap’ten!

Apple tarafından iki önemli isim transfer edilirken, Magic Leap'ten Zeyu Li, Oculus VR'dan ise Yury Petrov Apple ile anlaşma sağlamayı başarmış durumda. Bu iki önemli isim Apple adına büyük bir önem taşıyor. Zira önceki firmalarında sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik konusunda önemli çalışmalar yapan ve firma için önemli bir durumda bulunan kişiler, Apple’ın bu alanda daha iyi bir duruma gelmesini sağlayacak düzeyde.

Özel Başlık Yapılacak

Apple’ın bu alandaki ilk amacının sanal bir başlık olduğu ifade edilirken, bu başlık ile birlikte gerçeklik konusunda Apple tarafından farklı bir deneyim sunulacak. Bu açıdan gelecek adına Apple’ın bu hamlesi firmaya önemli bir katkı sağlayacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi