"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Çin'de Düşmeye Devam Ediyor

Sedat | 6 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

2016 son çeyreği ile birlikte gelirlerinde düşüşler yaşayan Apple, özellikle Çin’e istediği başarıyı bir türlü yakalayamadı.

Kalabalık bir nüfusa sahip olan Çin, bu bakımdan pek çok sektörün hedef kitlesi olmuş durumda. Bu alanda yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran mağazalar çok ciddi gelirleri elde ederken Apple bölgede son dönemlerde gerilemeye başladı.

2015’in ikinci çeyreği ile ilgili paylaşılan rakamlarda yükseliş yaşadığı görülen Apple, 2016 yılının aynı dönemlerinde düşüşe geçti ve özellikle yeni bir telefon modelini piyasaya sunan Apple, beklentileri farklı bir şekilde karşılamaya çalışsa da iPhone SE modeli piyasada çok fazla ilgi görmedi. Bu durum kullanıcılar tarafından garip bir şekilde karşılanırken önceki dönemlerde iPhone yeni modeli ile birlikte durumun değişmesi bekleniyor .

Apple tarafından yapılan açıklamalarda kullanıcıların kullanım alışkanlıklarını değiştirecek bir telefona sahip olacağı belirtilirken, Eylül ayında yapılacak iPhone 7 tanıtımlarının ardından telefon satışa çıkartılmış olacak. Dünya pazarlarında satışa çıkacak cihazların ne kadar ilgi göreceği ve özellikle Apple ile Samsung arasında yer alan rekabetin iPhone 7 ile birlikte nasıl değiştirileceği de merak edilen konular arasında.

Önümüzdeki günlerde yapılacak tanıtımlar ile birlikte Apple yeniden sektördeki ipleri eline almak istiyor. Çin'de yaşanan düşüşün en önemli nedenlerinden birisi iPhone SE olurken bir diğeri bölgedeki yerel yöneticilerin daha başarılı cihazları sunması sunucusu ve vatandaşların daha çok yerli modelden yana tercih yapması. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi