"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Enerji Satacak

Sedat | 5 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Enerji üretimi için uzun zamandan beri yatırımlarını yapan Apple, enerji satmak için gerekli olan izin belgelerine de artık sahip.

Dünyanın en önemli firmaları arasında yer alan Apple, çevreye de daha az zarar vermek adına kendini bu alanda geliştiriyor. Apple tarafından yenilenebilir enerjiye karşı önemli yatırımlar yapılırken tüm merkezlerdeki enerji ihtiyacı bu şekilde karşılanıyor.

Fazla Enerji Satılacak

Apple enerji ihtiyacının fazlasını satış yaparak buradan da gelir elde etmeyi planlıyor. Enerjiyi satmak için gerekli izinleri bulunmayan Apple, yaptığı başvurular sonrasında tüm yetkilere de artık sahip. Ürettiği fazla enerjiyi çevredeki firmalara ve enerji ihtiyacı olan bölgelere satmayı planlayan Apple hem yatırımları ile daha ekonomik bir şekilde enerji ihtiyacını karşılayacak hem de enerji satışı el ile yüksek bir gelire sahip olacak.

Apple dünya genelindeki tüm veri merkezlerinin yüzde 93’şül bir enerji ihtiyacı sadece yenilebilir kaynaklardan elde ediyor. Bu konuda oldukça iddialı bir duruma gelen Apple, çevreye karşı sorumluluk adına da önemli bir projeyi hayata geçiriyor.

İklim değişikliğinin günden güne etkisini hissettirdiği bu dönemlerde özellikle yüksek enerji ihtiyacı bulunan firmaların ve fabrikalarının benzer yöntemlere başvurulması önemli bir avantaj sağlayacak. Bu bakımdan yenilenebilir enerji konusunda proje üreten Apple için tüm yönetimler işleri daha da kolaylaştırılmış durumda. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi