"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple Fransa’da AR-GE Merkezi Açıyor

Sedat | 21 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple, satın almalarını sürdürürken, bu konuda yeni bir Ar-Ge yatırım alanının daha alındığı açıklandı.

Son dönemde teknoloji alanında yaptığı Ar-Ge yatırımlarını arttıran Apple, Fransa’da da bir AR-GE merkezi açmaya karar verdi.

Apple Fransa’nın güneydoğusunda yer alan Grenoble şehrinde yapacağı AR-GE merkezi için hazırlıklara başladı. Yapılan AR-GE merkezin yaklaşık 800 metrekare genişliğinde olacağı ve 30 mühendisin görev alacağı gelen bilgiler arasında.

İddialar Fransa’dan

Fransa’da yayın yapan gazetelerin iddialarına göre Apple bu merkez de görüntü teknolojileri üzerinde çalışma yapacak. Gelişmelerle ilgili bir çok iddialar ortaya atılırken konu hakkında Apple’dan herhangi bir resmi açıklama gelmedi. Ayrıca çıkan iddialara göre Apple, ilerleyen dönemlerde Japonya sınırları içerisinde de bir AR-GE merkezi kurmayı planlıyor.

BU satın alma ile birlikte son dönemlerde Apple sık sık gündeme teknolojilerinden ziyade satın almaları ile gelirken, bu satın almalar ile birlikte gelecek yıllarda Apple’ın şimdi yaptığı yatırımların meyvelerini almaya başlayacağı ve çok farklı çalışmalar ile sektöre giriş yapabileceği konuşuluyor. Bu bakımdan bundan sonraki süreç içerisinde Apple pek çok önemli gelişmeyi arka arkaya sıralayabilir. Apple son dönemlerde gücünü kaybettiği yönündeki haberlerle gündeme gelirken, yaşanan gelişmeler markanın başka planları olduğu yönünde de algılanmış durumda. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi