"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Apple iOS 10 İlk Bakış

Sedat | 17 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Apple tarafından iOS işletim sisteminin yeni bir versiyonu piyasaya sunulurken iOS 10 pek çok önemli özellikleri kullanıcılara sunulacak.

Apple tarafından üretilen cihazlarda tercih edilen işletim sistemi iOS olurken iOS güncellemeleri ile birlikte çok daha güçlü bir duruma getiriliyor. Konu ile ilgili yapılan sonra açıklamalarda marka tarafından işletim sisteminin son versiyonunu kullanılabilir duruma geldiği ve güncelleneceği belirtilirken iOS 10 ile ilgili detaylar da netlik kazanmaya başladı.

Özellikle yapılan son etkinlikte marka tarafından pek çok konuda açıklamalar yapılırken kullanıcıları çok daha güçlü bir işletim sistemini beklediği üzerinde duruldu. iOS 10  ile birlikte kullanıcıları bekleyen en büyük kolaylık cihazlarda yer alan uygulamaların silinebilir olması. Bu bakımdan telefon ile birlikte gelen ve pek çok kişinin kullanmadığı uygulamaların büyük bir bölümü artık kullanıcıların isteğine bağlı olarak silinebilecek.

Yeni işletim sisteminde yer alan özelliklerden bir tanesi mail uygulamalarında yer alan özel bir buton. Özellikle abonelikleri bulunan kişiler abonelikten çıkmak istediği durumlarda maildeki linke tıklamak yerine direk uygulamada yer alan butonu kullanabilecek.

iOS 10 ile birlikte gelen yeni bir özellik ise bu konuda pek çok kişinin işini daha da kolay bir hale getirecek. Artık arka planda müzik çalarken telefonda farklı işlemler yapabilecek ve eş zamanlı olarak kamerada dahi açabilecek.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi